Rodinný dům s ateliérem

 • Pyšely

  Studie rodinného domu s atelierem představuje kombinaci bydlení ve spojení s provozováním komerčních aktivit v jednom objektu. Standard navržený pro tento dům předpokládá jeho obývání tří až čtyřčlennou rodinou za současného využívání vymezených prostor pro tvůrčí a podnikatelskou činnost (atelier výtvarníka). Dispoziční řešení je rozvrženo do dvou podlaží. Přízemí je uspořádáno kolem dvoupodlažní obytné místnosti, zatím co ložnice, šatny a hygienické zázemí jsou umístěny v prvním patře. 

  Vstupní část v 1.NP je místem, kde se dělí soukromá část domu od části určené pro pracovní aktivity, kam se předpokládá částečný přístup veřejnosti. Ústředním prostorem vily je centrální obytná místnost otevřená přes dvě podlaží určená pro reprezentaci, okolo které jsou další místnosti jako jídelna, kuchyň a knihovna. V horním podlaží je tato obytná místnost doplněna galerií. Jižní straně dominuje rozměrné okno propojující interiér s exteriérem. Do zahrady je stavba zapojena rozměrnou terasou se schodištěm. Na fasádě je použita kombinace omítky a světle šedého lomového kamene, který se uplatňuje na ateliéru a do výšky prvního podlaží i na severní fasádě. Použití tradičních materiálů je využito ke zdůraznění minimalistické formy vily. 

  Nezbytnou součástí tohoto domu je nízkoenergetický standard spotřeby energie. Toho je dosaženo vlastním konstrukčním řešením stavby a obvodového pláště a také technickým vybavením, které splňuje současné trendy výstavby nízkoenergetických objektů.

   

  Návrh: 2008

 • Situace
 • Jihozápadní pohled
 • Jihovýchodní pohled
 • Severovýchodní pohled s ateliérem
 • Vstupní část s garáží